Switch to your country?

Įdomūs faktai apie metalo lydinius

Rinkitės vestuvinius žiedus pagal lydinį

Lydinys ir praba

Lydinys sukuriamas sujungiant du ar daugiau metalų, kol jie yra skystoje būsenoje. Juvelyrikos gamyboje naudojame tokius tauriuosius metalus kaip platina (PT), auksas (AU), sidabras (AG) ir varis (CU), pačiose gryniausiose jų formose. Norint sukurti lydinius, šie pagrindiniai metalai yra sumaišomi įvairiais santykiais ir lydomi labai aukštose temperatūrose.

Mūsų produkcijos gamybai naudojame mūsų pačių kurtus lydinius ir iš daugiau negu 30 skirtingų tauriųjų metalų lydome savo aukso luitus. Mūsų aukso lydiniai gali būti geltonos, baltos, pilkos, rožinės, raudonos arba žalios spalvos. Skirtingos spalvos išgaunamos varijuojant skirtingas pagrindinių metalų proporcijas ir kai kurie iš šių lydinių yra mūsų įmonės patentas.

Praba - tai santykinis tauriojo metalo kiekis lydinyje, nurodantis tauriojo metalo dalių skaičių tūkstantyje lydinio masės dalių. Pavyzdžiui, aukso žymėjimas 750 praba (kas atitinka 18 karatų žymėjimą) reiškia, jog 75% lydinio sudaro grynas auksas, o likusioji dalis - įvairios priemaišos.

Jau tūkstančius metų žmoniją pavergęs aukso grožis. Žinoma, kad Pietryčių Europoje auksas buvo naudojamas jau nuo 4 a. pr. Kr. Aukso paskirtis nebuvo vien tik ritualinė ar religinė - auksas jau tuomet buvo naudojamas kaip atsiskaitymo ir juvelyrikos priemonė.

Pirmasis indo-europietiškas terminas auksui „ghel“ pabrėžia metalo geltonį ir žibėjimą. Lotynų kalboje auksas žinomas kaip „aurum“, nuo šio žodžio kilo ir cheminis elemento žymėjimas, AU.

Įprastinė aukso spalva - švelniai geltona, tačiau ją galima keisti į lydinį įmaišant sidabro ar vario. Rožinis ir raudonas aukso lydinys išgaunamas įmaišant vario. Lydydami baltą auksą, vietoj pigesnio, todėl dažnai naudojamo, mangano naudojame vertingesnį metalą - paladį.

Auksas išgaunamas dviem būdais: iš pirminio šaltinio, akmens luito, arba iš antrinio šaltinio - atskilusios atplaišos, kuri gali būti randama skirtingo tipo telkiniuose. Priklausomai nuo šaltinio, auksas išgaunamas arba mašinų ir įrankių pagalba, arba yra plaunamas. Didžiausi aukso klodai randami PAR, Rusijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Australijoje.

Klasikinis geltonas auksas

Klasikinis geltonas auksas žinomas dėl savo švelnaus, bet užtikrinto spindesio ir yra panašiausias į gryno aukso spalvą. Kuo daugiau gryno aukso yra lydinyje, tuo sodresnė ir ryškesnė jo spalva.

Geltono aukso lydiniai gaminami įmaišant beveik vienodas vario ir sidabro proporcijas. Acredo vestuviniams žiedams siūlome geltoną 585 (14 ct), 750 (18 ct) ir 916 (22 ct) prabos auksą, o turintiems mažesnį biudžetą galime pasiūlyti 375 (9 ct) prabos geltoną auksą.

Modernusis paladžio baltumo auksas

Baltas auksas gali būti išgaunamas maišant skirtingus lydinius, tačiau visi jie skirsis savo atspalviu ir kaina.

Kadangi vertiname kokybę, balto aukso lydiniams išskirtinai naudojame paladį, kuris suteikia lydiniui natūralų, baltai-pilkšvą atspalvį. Naudojant manganą, baltas auksas įgauna lengvai gelsvą atspalvį ir neretai laikui bėgant pakeičia savo spalvą.

Rodžiuodami savo balto aukso gaminius užtikriname papildomą apsaugą ir suteikiame lydiniui papildomo spindesio, išryškinančio metalo baltumą.

Acredo siūlome baltą 585 (14 ct) ir 750 (18 ct) prabos auksą, o ieškantiems labiau prieinamos kainos siūlome 375 (9 ct) prabos baltą auksą.

Romantiškasis rožinis auksas

Rožinio aukso lydiniai gaminami įmaišant į lydinį didesnį vario kiekį.

Juvelyrika iš rožinio aukso yra užburianti ir romantiška, o jos kombinacijos su baltais tauriaisiais metalais darosi vis labiau populiaresnės.

Subtilus rožinio aukso atspalvis puikiai tinka prie šviesesnio europiečių odos tono.

Susikurkite savo svajonių žiedą iš rožinio 585 (14 ct) ir 750 (18 ct) prabos aukso arba derinkite lydinį su moderniu baltu auksu.

Ekstravagantiškasis raudonas auksas

Raudonas auksas mums primena ugnį - jis toks pat ekstravagantiškas ir ryškus.

Panašiai kaip rožinis auksas, šis lydinys puikiai tinka prie šviesių tauriųjų metalų, kurie akcentuoja dviejų spalvų kontrastą.

Raudono aukso lydinys turi itin didelį vario kiekį, dėl to yra kietesnis negu kiti lydiniai.

Acredo rasite 585 (14 ct) ir 750 (18 ct) prabos raudoną auksą, o ieškanties patrauklesnės kainos siūlome 375 (9 ct) prabos raudoną auksą.

acredo Signature

Elegance with a certain naturalness - this guiding principle of acredo design represents the acredo Signature alloy to perfection. The noble and warm colour tone is both discreet and extraordinary. The shade between white and rose gold with a dash of beige, is, like all other acredo alloys, cast in our manufactory. It flatters many skin tones.

In creative ring designs, acredo Signature is particularly beautiful in combination with white or grey gold. Convince yourself.

Patvarusis paladis

Paladis - taurusis platinos grupės metalas, jo cheminis elementas žymimas raidėmis PD. Šis metalas yra žinomas nuo 18 a. pradžios ir daugiausia jo išgaunama Australijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Rusijoje ir Etiopijoje. Paladžiu prekiaujama biržoje, visai kaip auksu ir platina.

Acredo mes siūlome 585 prabos, tamsiai pilkos spalvos, ir 950 prabos, baltos spalvos paladžio lydinius.

Sidabriškai baltas paladis yra labai patvarus metalas ir dėl šios savybės yra puiki alternatyva baltam auksui.

Emocingoji platina

Palaikę žiedą iš platinos savo rankose, niekada nepamiršite šio jausmo. Platina (PT) yra pakankamai retas metalas, o jo grynumas ir svoris abejingų tiesiog nepalieka.

Dar viena svarbi platinos charakteristika - jos tvirtumas. Kiekvienas papuošalas, nešiojamas pakankamai dažnai, su laiku susidėvi, bet papuošalai iš platinos tik įgauna naują charakterį.

Acredo Jums siūlo 600 ir 950 prabos platinos gaminius.

Gryniausias lydinys - aukso platina

Aukso platinos lydinį sudaro 97,3 % tauriųjų metalų ir 950 platinos dalių, todėl šiuo metu tai yra gryniausias lydinys, prieinamas pasaulinėje rinkoje.

Aukso platinos (PTAU) lydinys populiarus dėl savo išskirtinio charakterio ir puikių medžiagos savybių, ypač kietumo.

Dėka aukso platinos lydinio grynumo, šis lydinys tinkamas ir alergiškiems žmonėms, nes jame nėra tokių alergenų kaip kobaltas.

Aukso platina naudojama vestuvinių žiedų ir kitos juvelyrikos gamyboje ir išsiskiria savo gražia balta spalva, kuri puikiai pabrėžia brangakmenių spindesį.

Rodavimas

Rodis (RH) - tai sidabriškai baltas, kietas metalas, kuris buvo atrastas 1803 m. Daugiausia randamas PAR, Kanadoje ir Sibire.

Rodžiavimo metu, papuošalas padengiamas labai plonu rodžio sluoksniu, tam naudojant rodžio vonelę ir elektros srovę.

Gaminių padengimas rodžiu suteikia jiems papildomą apsauginį sluoksnį, apsaugo nuo spalvos blukimo ir suteikia natūralaus švytėjimo.

Rodis naudojamas dengiant balto aukso juvelyriką ir vestuviniu žiedus.

www.acredo-vestuviniaiziedai.lt uses cookies on this website to enhance the user experience and provide the best possible service. We also use third party cookies. For details see our privacy policy.