Switch to your country?
Main background image

Mes mėgstame spalvas

Brangakmeniai - safyras ir rubinas

Sužinokite daugiau apie išskirtinius spalvotus brangakmenius

Black background image

Korundai

Safyrai ir rubinai - oksidų klasės mineralo korundo spalviniai variantai. Moso skalėje šis mineralas siekia 9 balų kietumą ir todėl yra laikomas antru kiečiausiu mineralu pasaulyje po deimanto.

Korundas, priklausydamas oksidų klasei, turi chromo, titano ir geležies priemaišų, dėl kurių išgaunamos skirtingos korundo spalvos.

Korundai gali būti mėlynos, žalios, raudonos, geltonos, violetinės ar oranžinės spalvos, kartais net ir kelių spalvų derinys. Visi bespalviai ir spalvoti variantai priklauso safyrų grupei, išskyrus raudoną spalvą, kuriai priskiriami rubinai.

Ring with pink safir

Safyrai ir rubinai

Safyro pavadinimas kilęs iš lotyniško termino „sapphirus“, kuris savo ruožtu kilęs iš graikiško „sappheiros“, reiškiančio mėlyną spalvą. Terminas taip pat egzistuoja hebrajų kalboje - „Sappir“, senojoje persų - „sani-prijam“ ir sanskrite „shani priya“. Šiose kalbose terminas reiškia meilę Saturnui.

Rubinio pavadinimas kilęs iš lotyniško termino „rubens“, kuris reiškia raudoną spalvą. Rubinai vertinami kaip brangakmeniai jau daugiau negu 2000 metų.

Ring with blue safir

Mėlynas safyras

Mėlyna safyro spalva simbolizuoja ramybę, tyrumą ir taiką. Neslėpsime, kad įsimintiniausią įvaizdį šiuolaikinėje istorijoje safyras atliko įsitaisydamas ant Princesės Dianos sužadėtuvių žiedo.

Svarbiausia safyrų telkiniai randami Šri Lankoje ir Indijoje, šiek tiek mažesni - JAV, Australijoje, Nigerijoje ir Madagaskare.

„Adomo žvaigždė“ yra didžiausias kada nors rastas safyras, sveriantis 1404,49 ct. Šis brangakmenis buvo rastas Šri Lankoje, o jo vertė siekia apie 90 mln. eurų.

„Indijos žvaigždė“, sverianti 563,35 ct, yra didžiausias briaunuotas safyras pasaulyje. Jį galima pamatyti Amerikos gamtos istorijos muziejuje.

Rings with pink safir
Black background

Geltonas safyras

Geltoni safyrai yra itin gražūs ir vertingi brangakmeniai. Nors nėra tokie populiarūs kaip mėlyni safyrai, geltoni safyrai pasižymi išskirtinai šiltu geltonu atspalviu.

Derinkite geltonus safyrus su baltais tauriaisiais metalais ir turėsite šiuolaikiškus ir universalius papuošalus. Derinami su geltonais tauriaisiais metalais, geltoni safyrai primena amžiną saulės šilumą.

Geltona - tai šviesos ir gyvybės spalva. Kinijoje, geltona spalva siejama su harmonija ir išmintimi.

Rosegold ring with yellow safir
Available colors of Safir

Spalva

Rožinis safyras

Rožinė spalva - moteriškumo simbolis. Ši spalva skleidžia pozityvią energiją ir gaivumo pojūtį ir leidžia mums jaustis laisviau.

Rožiniai safyrai, derinami su rožiniu auksu taps begalinės romantikos simboliais. Derinkite rožinius safyrus su baltaisiais metalais ir savo papuošalams suteikite minimalistinį įvaizdį.

Rings with pink safir

Rubinas

Išsiskirdamas savo sodria raudona spalva, rubinas yra meilės, aistros ir romantikos nešėjas.

Rubinas, kartu su žaliu smaragdu, mėlynu safyru ir deimantu sudaro keturių klasikinių brangakmenių grupę.

Rubinai randami beveik visuose žemynuose, tačiau svarbiausi jo telkiniai randami Mianmare, Tailande ir Šri Lankoje.

1993 m. Mianmare atkastas didžiausias, 1734 ct sveriantis rubinas, kuris buvo pavadintas „Mogoko saule“. Kitą žymų rubiną, pavadinimu „Edvardo rubinas“, ir kuris sveria 167 ct, galima išvysti Londone, Didžiosios Britanijos gamtos istorijos muziejuje.

Kadangi sodrūs raudoni atspalviai yra reta kombinacija, rubinas yra vienas rečiausiai sutinkamų brangakmenių pasaulyje.

Ring with red rubin

www.acredo-vestuviniaiziedai.lt uses cookies on this website to enhance the user experience and provide the best possible service. We also use third party cookies. For details see our privacy policy.